Coverax-M-Chemie
Impregnaty

Konsolidacja podłoży

Fassadenschutz Nr. 598

Fassadenschutzto kryjący, matowy lub o jedwabistym połysku, hydrofobizujący i rozcieńczalny w wodzie preparat ochronny fasad 1K na bazie wysokogatunkowych dyspersji akrylowych. Fassadenschutz 1K wykazuje zdolność do dyfuzji pary wodnej i tym samym pozostawia fasadzie wystarczająca ilość powietrza (fasada może „oddychać”), jednocześnie zatrzymując wilgoć. Fassadenschutz 1K nie zawiera rozpuszczalników i jest na nie odporny. Fassadenschutz 1K jest stabilny wobec czynników UV, temperatury, wietrzenia i starzenia się. Fassadenschutz 1K nie wymaga oznakowania z rozporządzenia o substancjach niebezpiecznych.

Dostępne w opakowaniach 10kg


Steinfestiger OH Nr. 696

Steinfestiger OH ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba ochronić lub wzmocnić ważne i wartościowe substancje budowlane. Główne obszary zastosowania produktu STEINFESTIGER OH to między innymi kamień naturalny, stiuki, freski, cegła, terakota, mury itp. w celu ich odrestaurowania lub ochrony.

Dostępne w opakowaniach 10kg


Bautenschutz AL 320 Nr. 675

Bautenschutz AL 320 to kryjący, matowy lub o jedwabistym połysku, hydrofobizujący i rozcieńczalny w wodzie preparat ochronny fasad 1K na bazie wysokogatunkowych dyspersji akrylowych. Fassadenschutz 1K wykazuje zdolność do dyfuzji pary wodnej i tym samym pozostawia fasadzie wystarczająca ilość powietrza (fasada może oddychać), jednocześnie zatrzymując wilgoć.

Dostępne w opakowaniach 10 litr.


Hydrofobizacja

Stainfix Nr. 276

Stainfix impregnat na bazie wody, nie zawierający niebezpiecznych rozpuszczalników, niepalny i pozbawiony silikonu. STEINFIX impregnuje i chroni wszystkie rodzaje kamienia, wszelkiego rodzaju płytki, np. płytki gliniane, glazurowane, nawet marmur może być traktowany preparatem STEINFIX. Nadaje się również do mineralnych materiałów budowlanych wszelkiego rodzaju, takich jak beton, kamień naturalny i sztuczny, gazobeton, piaskowiec wapnisty, mur ceglany, nieglazurowane wyroby gliniane, cement włóknisty itd.


Siloxan W 290 Nr. 650

Siloxan W 290 impregnat do kamienia naturalnego i sztucznego, zawierający rozpuszczalniki, na bazie siloksanów oligomerycznych. SILOXAN W 290 nadaje się do hydrofobizacji (impregnacji) mineralnych materiałów budowlanych wszelkiego rodzaju, jak kamień naturalny i sztuczny, beton, gazobeton, cegła wapienno piaskowa, mur ceglany, wyroby ceramiczne nie pokryte szkliwem, cement włóknisty, tynki mineralne i powłoki malarskie z pigmentów mineralnych.


Dezynfekcja mikrobiologiczna

Cover ALMO Nr. 288

Cover - ALMO preparat do usuwania glonów i mchu, Cover-ALMO dla domu,elewacji, podwórka i ogrodu. Cover-ALMO usuwa porastające glony i mech i zapobiega ich ponownemu wzrostowi. Cover-ALOMO nie jest drażniący i przy zachowaniu prawidłowego stężenia nie uszkadza roślin zielonych. Preparat likwiduje ryzyko poślizgnięcia się na płytkach chodnikowych, drewnianych schodach i tarasach itp. Cover-ALMO może być stosowany na wszystkich zmywalnych powierzchniach, jak np. ściany domu, klinkier, płytki chodnikowe, lastrico, drewniany ogrodzenia, beton, piaskowiec itp. Preparat służy do usuwania glonów i mchu z ogrodzeń ogrodowych, ścieżek ogrodowych, chodników, wjazdów na podwórze i do garaży, z elewacji, pomników, obramowania ogrodu i domu itp.


ANTI-SALPETER Nr. 663

ANTI-SALPETER preparat żrący, rozpuszcza, niszczy i usuwa:osady solne, grzyb budowlany i wykwity saletry, rozrosty z mchu i grzybów. Utrzymana zostaje kapilarność a stosowanie preparatu nie wpływa negatywnie na zdolność do dyfuzji pary wodnej. Powierzchnie potraktowane preparatem ANTI-SALPETER po przygotowaniu można pokrywać farbą dyspersyjną lub mineralną lub po obowiązkowym przygotowaniu podłoża wyposażać w tynk mineralny lub z tworzywa sztucznego.


SCHIMMEL-EX Nr. 666

SCHIMMEL-EX preparat do niszczenia pleśni, grzybów i mchu na murach SCHIMMEL-EX usuwa szybko i oszczędnie plamy po winorośli, mech i glony, pleśń na murach, porosty na ścianach, dachach, obmurzach, tynku, kamieniach naturalnych i sztucznych, fugach cementowych i silikonowych, drewnie, cemencie włóknistym itp. Dzięki specjalnym substancjom zawartym w preparacie SCHIMMEL-EX pozostawia on po sobie czystą i zdezynfekowaną higienicznie powierzchnię, jednocześnie niszcząc przy tym szkodliwe dla zdrowia zarazki, grzyby, zarodniki, wirusy i bakterie, bez naruszania zdrowych powierzchni.